שולי דים-וולפמן

"באר"

מנחה: אדר' אודי מנדלסון

שם: שולי דים-וולפמן

נולדתי ברחובות וגרתי בה כל חיי. חונכתי בסביבה הטרוגנית, עם אוכלוסיות שונות, הכרתי עדות ומנהגים שונים לאורך שנות ההתבגרות שלי. עם הזמן התחלתי לשים לב שהמפגש בין האוכלוסיות השונות קורה במסגרות שונות; תנועות הנוער, בכיתות, בחוגים, אבל בשכונות המגורים עצמם, כל שכונה מאופיינת בסוג אוכלוסייה די ספציפי.

הפרוייקט שלי מתמקד באזור ספציפי בדרום העיר, בנקודת ממשק בין שלוש שכונות בהם ביליתי הרבה לאורך השנים. לכל אחת מהשכונות אופי, סוג אוכלוסיה ותצורת מגורים שונה וייחודית, אבל מעבר לממשק הפיסי, חסר בהם את המפגש האנושי;

נאג'רה, שכונת בתים שנבנו ואוכלסו על ידי תימנים שהשתרשו במקום וכיום גרים שם כקומונה משפחתית גדולה עם זיקה חזקה למסורת העדה. רבים מתושבים בשכונה קרובי משפחה, ומורגש שהרחוב הוא כמעין חלל מפגש משותף לכולם.

מקוב, שכונת וילות של המעמד הבינוני-גבוה בעיר. הוילות נבנו בשיטת "בנה ביתך" ולכן הבתים בה מגוונים מבחינה אדריכלית וכל וילה 'מבוצרת' בחומה גבוהה. הרחובות בשכונה שקטים והתנועה בה לרוב בעזרת כלי רכב.

אושיות, שכונת שיכונים המאוכלסת ברובה בעולי אתיופיה ומוגדרת כשכונת מצוקה. על אף תנאי מגורים נמוכים, בשכונה תחושת משפחתיות. ברחובותיה ניתן למצוא את דיירי השכונה בספסלים ברחובות, בשיחת מרפסות או משוטטים בשכונה.

הפרויקט

אוריינטציה-עירונית

ממשק השכונות קיים

אפיון שכונות

השאיפה

קיים

הפניית גב

תוכנית קרקע

תוכנית קרקע

תוכנית קומה - מפלס 1

תוכנית קומה -2 מפלס

חתך-B-B

תוכנית קומה א מפלס +4.00

חתך A-A

באר רחובות

סרט

שולי דים-וולפמן

קלוזאפ