סמיון פישקין, סאמח גוטאני, איילה שירן

מגדל המים

"דברים גדולים נעשים על ידי סדרה של דברים קטנים המצטרפים יחדיו"- וינסנט ואן גוך

סטודיו טכנולוגי

שנה א'

מנחה: אדר' מאיר בן שושן

 

כאשר התבקשנו בתרגיל לבנות מגדל מים מנייר ניסינו לחשוב איך להעמיד את מיכל המים בצורה מעניינת ושונה על מגדל חזק ויציב. בנוסף, רצינו לתת למגדל תפקיד נוסף מעבר להיותו מגדל מים. לכן הגינו את רעיון המגדלור.
החלטנו שהמגדלור שלנו נמצא על יד אזור חקלאות ומגורים והגשר הוא הגורם המקשר ביניהם. כך קבענו שהוא לא צריך להאיר לכיוון העיירה שעל יד אלא על עצמו ולכיוון הגשר אשר מחובר אליו.

בשביל ליצור מגדל חזק ויציב הדבר הראשון אשר עשינו היה להחדיר את כלונסאות המגדל לתוך האדמה. לאחר מכן הוספנו טבעות מנייר אשר עטפו את המגדל והוסיפו לו עוד יותר חוזק. סיבות נוספות לבחירת הטבעות היו בעקבות הרצון לשמור על נראות נקייה של המגדל עם כמה שפחות חיבורים בולטים ויצירת פיתול בשלד המגדל:
החלטנו שאנחנו רוצים שהמגדל יראה כמה שיותר נקי, ללא חיבורים בולטים לעין ובנוסף גם חזק מספיק כדי להחזיק את מיכל המים, לכן רעיון הטבעות סייע לנו, הן איחדו בין המוטות הארוכים ויצרו יציבות וחוזק. בנוסף, כאשר לחצנו את הטבעות מטה הן יצרו את הפיתול שבמגדל דבר אשר הוסיף דינמיות.
את הגשר עיצבנו בשפה משותפת למגדל ואת החיבור שלו למגדל עשינו עם חיבור פנימי אשר לא נראה לעין, הכנסנו מוט נייר דק אשר מחבר בין קצוות מוטות הגשר למוטות המגדל.

ליצירת האור השתמשנו במנורה אשר מיקמנו בתוך שלד המגדל כאשר טבעת אחת נמצאת סביבה ומטשטשת את בית המנורה עצמה, את הכבל העברנו בתוך אחד ממוטות המגדל בשביל לשמור על ניקיון המבנה.

לבסוף מיקמנו את מיכל המים על טבעת אשר נבנתה בדיוק לפי מידות היקף הפחית, הטבעת שימשה כבסיס יציב למיכל וגם איחדה בין המוטות. הצלחנו ליצור פיתול במבנה ולשמור על נראות נקייה במינימום חיבורים.

הפרויקט

חתך

פרט חיבור 1

פרט חיבור 2

תהליך עבודה 2

תמונת מודל 1

תמונת מודל 2

פרט חיבור 2